Małopolska Noc Naukowców 29 września

Harmonogram na tę noc wyglądał następująco:

📌18:00-18:45 - spotkanie o NVC - Porozmawiajmy Inaczej, na którym przybliżono zagadnienie Porozumienia bez przemocy. NVC to metoda komunikacji oparta na uważności na uczucia
i potrzeby swoje i drugiego człowieka, dzięki której obie strony uczą się lepiej słuchać nawzajem.

📌18:00-21:00 - Budowanie i programowanie z klocków LEGO - warsztaty dla dzieci, na których eksperymentowano z budowaniem, programowaniem i robotyką z klocków Lego.

📌18:00-19:30 - Zabawa z suchym lodem - podczas zajęć zamrażano warzywa w nietypowy sposób, bawiono się suchym lodem i eksperymentowano z bańkami mydlanymi.

📌18:00-21:00 - Planszówki z Camp Club - Klub Młodzieżowy – kto wpadł do Camp Club, tego młodzież zapraszała do zagrania w gry, które sami stworzyli! Można było się dowiedzieć od nich, jak wyglądał proces ich tworzenia, wcielić się w testerów, poznać podstawowe zasady tworzenia i czym jest grywalizacja.

📌19:00-19:45 - Tutoring Rozwojowy - na spotkaniu wyjaśniono, czym jest Tutoring i dlaczego to świetne narzędzie wpierające dzieci i młodzież w rozwoju, odkrywaniu silnych stron czy wyznaczaniu celów. Spotkanie było prowadzone w formie dyskusji z ćwiczeniami.

Nasza kawiarenka przygotowała na to wydarzenie specjalne, pełne eksperymentów menu:

🥸 filozoficzne zapiekanki

🪐 orbitalne sałatki