Uczennica klasy 7 finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

W minioną środę Wiktoria Pojnar, uczennica klasy siódmej, zmierzyła się z zadaniami konkursowymi Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego na etapie wojewódzkim.

,,Bunt i marzenie" - to hasło tegorocznego konkursu, a jego tematyka skoncentrowana była wokół przyjaźni, miłości, wolności, życia według własnych zasad.

Wiktoria od września przygotowywała się do kolejnych etapów konkursu, mierząc się z wymagającymi wnikliwej analizy tekstami. Wśród autorów konkursowych lektur możemy znaleźć m.in.: Owidiusza, Sofoklesa, Williama Shakespeare'a, George'a Orwella, Czesława Miłosza, Wisławę Szymborską.

Cieszymy się, że możemy być świadkami wytrwałości, samodyscypliny i chęci samodoskonalenia naszych uczniów.

Naszym celem jest wspieranie krytycznego myślenia, inspirowanie do pielęgnowania swoich talentów. Wiktoria, przygotowując się do konkursu, udowodniła ogromną wiedzę dotyczącą szeroko pojętej kultury. Jesteśmy z niej bardzo dumni.

W podróży po kartach tekstów literackich towarzyszyła Wiktorii pani Justyna Goldman, polonistka.