2019-05-22

Zaproszenie na wykład dla Rodziców i teatrzyk dla dzieci 29.5.2019 r.

W środę, 29 maja na godzinę 17.00 serdecznie zapraszamy do Auli na trzeci wykład z cyklu spotkań, które zostały przygotowane z myślą o rodzicach, pragnących podnieść swoje kompetencje wychowawcze, prowadzony przez pana Janusza Wardaka: "Jak uprościć życie rodzica i być bardziej skutecznym?"

W czasie trwania spotkania pragniemy  zapewnić opiekę i dobrą zabawę dla dzieci. Do współpracy został zaproszony Teatr "Bajkowe Skarbki Śląska" ze Zwonowic koło Rybnika, który przygotował następujące przedstawienie:

"W piekarni mistrza Bartłomieja"

Mistrz Bartłomiej słynie w całym mieście. Najbardziej znany jest z tego, że w jego piekarni wypieka się najsmaczniejsze chleby, bułki, rogale oraz ciastka. Wielu ludzi zajada się smakołykami wypiekanymi przez Mistrza Bartłomieja i jego uczniów. Córką Mistrza Bartłomieja jest Rózia. Dziewczyna jest śliczna, wesoła i rezolutna. Pewnego dnia w piekarni zjawia się nowy czeladnik – Janko. Chętnie się uczy i pracuje, jednak sam jest ubogi. Rózię i Janka wkrótce łączy szczere uczucie i prawdziwa przyjaźń, jednak Mistrz Bartłomiej sprzeciwia się ich związkowi. Oboje są z tego powodu bardzo smutni. Janko musi udowodnić, że jest wart Rózi. Tymczasem do piekarni Mistrza Bartłomieja przychodzi smakoszka wypieków - księżna Anna. Zastaje tam Janka i każe mu zaskoczyć siebie zupełnie nowym smakiem. Janko podejmuje to wyzwanie, by zdobyć sławę piekarza i móc spotykać się z Rózią. Pomagają mu zwierzątka mieszkające w pobliżu, własny talent oraz spryt. Okazuje się, że dzieło Janka zdobywa uznanie księżnej – ta przekonuje Mistrza Bartłomieja, by docenił swojego zdolnego ucznia. Uczciwość i szczere uczucie zostaje nagrodzone.

Przedstawienie uczy, że warto rozwijać swoje zdolności, a nie wolno oceniać ludzi powierzchownie. Najważniejsza w życiu jest prawdziwa przyjaźń i miłość, a sumienne wykonywanie obowiązków popłaca. Należy być dobrym dla zwierząt, a one potrafią się znakomicie odwdzięczyć. Bajka jest oparta na motywach legendy o toruńskich piernikach.

Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszamy Rodziców na wykłady, a dzieci na bajkę!

Zaproszenie kierujemy w szczególny sposób do tych dzieci i ich Rodziców, które rozpoczną naukę w naszej szkole od września 2019 roku.

Koszty w postaci wynagrodzenia dla  prelegenta i opłaty za teatrzyk ponosi w całości szkoła, dla dzieci i rodziców te zajęcia są bezpłatne!