2020-03-16

Szkoła w chmurze

Szkoła w chmurze Informuję że zgodnie z zaleceniami wydanymi przez MEN najbliższe dni to nie jest czas wypoczynku ani czas wolny od nauki.

Nauczyciele będą kontaktować się z uczniami poprzez dziennik elektroniczny. Ponadto utworzyliśmy na szkolnej domenie wirtualną chmurę i na specjalnym koncie dedykowanym do każdej klasie został założony folder, gdzie zostaną umieszczone materiały dla dzieci (karty pracy, wytyczne do samodzielnej nauki, zakres materiału do powtórzenia i utrwalenia). Wiadomości z linkami zostały już przesłane rodzicom przez dziennik elektroniczny.
Ponadto TVP Kultura przygotowała projekcje cyklu lektur szkolnych dla uczniów klas starszych, natomiast TVP ABC – programy edukacyjne dla młodszych dzieci. Będziemy podsyłać ciekawe zadania i mamy nadzieje na szybką autoryzacje platformy e-learningowej classroom. Szkoła zabiega o nią już od zeszłego tygodnia. Szczegółowe informacje dostajecie Państwo na konta w e-dzienniku. Spróbujcie pobrać i zapisać linki, bo mogą być momenty przeciążenia sieci, choć Vulcan, także działa, by się tak nie stało.
Na facebooku na dzieci ( i nie tylko) czeka Telesfor . Zaglądajcie tam koniecznie.
Po raz kolejny zwracam się do Państwa z apelem o rzeczową rozmowę z dziećmi i młodzieżą na temat zaistniałej sytuacji. Koniecznie dopilnujcie, aby bez konieczności nie opuszczali mieszkań, w żadnym wypadku nie gromadzili się na wspólnych spotkaniach, nie odwiedzali się. Doskonale zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwe niektórzy z Państwa będą musieli przecież pójść do pracy i dzieci zostaną same w domach.
Nieustająco proszę, abyście dbali o siebie i swoich bliskich. Konieczna jest dobra dieta, odpowiednia ilość snu i przestrzeganie higieny.
Dyr. Szkoły Renata Rachwał