2019/2020     2018/2019     2017/2018     2016/2017     2015/2016     2014/2015     2013/2014

Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu serdecznie zaprasza uczniów wraz z opiekunami na Galę Laureatów Konkursu „Z pamiętnika misjonarza”, która odbędzie się 28.10.2013 r. o godz. 10.30 w Auli Księży Pallotynów na Kopcu

Trzeba przyznać, że trochę nam w ostatni czwartek to święto nie wyszło /deszcz i zimno/, choć były ziemniaki, dzieci, rodzice, nauczyciele i inni zainteresowani. Ognisko ustawiliśmy w auli /jak to dobrze, że kiedyś przy nim czuwali pasterze w czasie jasełek/. Zgodnie z zasadami ppoż obyło się bez otwartego ognia. Prawdziwe były ziemniaki, które obierali rodzice. W mieszanych podgrupach udało się ciekawie przyozdobić kilka bulw. No i były zabawy. A na koniec w refektarzu... zapiekane ziemniaki z solą i masełkiem /jak kto wolał/. W deszczowe dni nie ma to jak kuchnia i życzliwe panie kucharki.

W piątek spotkaliśmy się z leśnikami. Trochę nas przepytali, wręczyli pamiątki. No i opowiadali o lesie i pracy leśników. Podczas spaceru po naszym parku uświadomili nam jakie rosną u nas drzewa.

W poniedziałek 9 września odwiedził nas Pan Policjant z Powiatowej Komendy Policji w Wadowicach. Mogliśmy posłuchać i nauczyć się jak należy zachować się na drodze.

2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dla nas pierwszy w tych murach i w nowej szkole. O 8.00 zgromadziliśmy się w kościele, by prosić Pana Boga o potrzebne dary i błogosławieństwo na cały rok nauki i wychowania. Potem poszliśmy do auli, gdzie podczas krótkiej akademii pożegnaliśmy wakacje. Były pierwsze publiczne występy i gromkie oklaski zgromadzonych rodziców i bliskich. Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do wysiłku przy zdobywaniu wiedzy i różnych sprawności. Kto chciał został jeszcze w szkole.

2013-09-01

Najpierw modliliśmy się na Mszy św. przy ołtarzu w naszym parku. Przewodniczył ks. Infułat Jakub Gil, ale nie zabrakło Księży Dziekanów z Wadowic, Księdza Proboszcza z Kleczy, Księdza Dyrektora z Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krakowie-Nowej Hucie prowadzonej przez Pallotynów.

«  41 42 43 44  »