2019/2020     2018/2019     2017/2018     2016/2017     2015/2016     2014/2015     2013/2014

Przypominamy: 30 marca 2014 r. odbędzie się zebranie rodziców dzieci, które od września 2014 r. rozpoczną naukę w Szkole na Kopcu w kl. I i w Oddziale Przedszkolnym. Podczas spotkania zostaną przekazana informacje dotyczące zmian proponowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej od nowego roku szkolnego. Dla dzieci proponujemy zabawy integracyjne. Serdecznie zapraszamy do Auli po Mszy św. o godz. 10.00, czyli około godz. 11.00. Czekamy także na rodziców i dzieci z list rezerwowych.

12 marca 2014 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Tadeuszem Backim. Pan Tadeusz to absolwent Collegium Marianum /uczył się w latach 1935-1939 r/. Przyjechał do nas, aby opowiedzieć nam jak wyglądała nauka i życie codzienne uczniów Szkoły na Kopcu na przed II wojną światową. Mówił o lekcjach łaciny, greki, wspominał o swoich profesorach, których doskonale pamięta do tej pory. Chętnie odpowiadał na nasze pytania, a interesowało nas przede wszystkim to ilu uczniów było w klasie, czy były mundurki, jakie były oceny. Jesteśmy wdzięczni, za tę opowieść i lekcję historii na żywo.

2014-03-13

20 lutego każdy kto mógł /czyli wszyscy/ przebrał się i przybył na bal. Były znajome księżniczki, spidermany, mistrzowie kung-fu, kowboje i wiele różnych stworzeń. Mamy dbały byśmy zbytni nie zgłodnieli podczas zabaw i tańców. Pyszna była impreza, bo do tańca przygrywał nam super muzyk p. Mirosław

Była wspaniała zabawa i dużo gości. Wiersze, piosenki, konkursy i tańce... No i prezenty dla kochanej babci i kochanego dziadka.

2014-01-20

Było pięknie. W rolach głównych wystąpili uczniowie kl."0" i "I". Ale można było podziwiać zaangażowanie całych rodzin: na scenie, zapleczu i w domach. Wszystko po to, by po raz kolejny przypomnieć sobie, to co wydarzyło się przed laty w Betlejem. "Słowo ciałem się stało zamieszkało między nami".

6 grudnia wszystkie grzeczne dzieci z naszej szkoły odwiedził św. Mikołaj. Oczywiście przyszedł z workiem pełnym prezentów, które pomógł mu przynieść Aniołek. Powiedział, że bardzo cieszy się na spotkanie, tańczył z nami, a nawet śpiewał kolędy i popisywał się sprawnością fizyczną robiąc przysiady. Renifery czekały cierpliwie na niego grzejąc się w oborze i nawiązując przyjaźnie z czworonożnymi mieszkańcami Kopca. Obiecaliśmy, że będziemy grzeczni. Czekamy na Mikołaja za rok !

4 grudnia na spotkanie do szkoły przybyli górnicy zaproszeni z okazji Barbórki. Były występy dla górników – śląski taniec „Grozik” oraz piosenki i wiersze. Potem obejrzeliśmy zdjęcia, które pokazywały trudną i ciężką pracę pod ziemią przy wydobyciu węgla. Podziwialiśmy wspaniałe górnicze mundury z pięknymi, złotymi i błyszczącymi guzikami oraz okazałe pióropusze na czapkach. Z wypiekami na twarzy wysłuchaliśmy opowieści o duchu kopalni „Skarbniku”. Na zakończenie spotkania górnicy odpowiedzieli na wszystkie trudne i niezwykle wnikliwe pytania dzieci. Był jeszcze słodki poczęstunek Wszyscy zachwyceni uczniowie naszej szkoły pragną rozpocząć górniczą karierę zawodową.

27 listopada do naszej szkoły przybyli szczególni goście z Rzymu: Przełożony Generalny – ks. Jacob Nampudakam SAC, Vice-generał - ks.Adam Golec SAc, Radcy Generalni – ks. Gilberto Orsolin SAC i Marttin Manus SAC. W ramach wizytacji pallotyńskiego Domu na Kopcu spotkali się z nauczycielami i uczniami szkoły. Ksiądz Generał /pochodzący z Indii/ zaznaczył, że pallotyni w Indiach prowadzą wiele szkół. Wspólnie się też pomodliliśmy.

25 października obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Pluszowego Misia”. Wśród licznych atrakcji było przygotowanie „Misiowej pychotki” oraz tańce i pląsy z misiami. Rozstrzygnięto także konkurs na rodzinną rymowankę o pluszakach. Do oceny wierszyków poproszona została pani mgr Danuta Gancarczyk- polonistka z Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach i wieloletnia jurorka konkursu powiatowego„Talent”. I miejsce zdobył Mikołaj Włoch z tatą za wiersz „Szary Miś”, II miejsce Konrad Wojewodzic z rodziną za utwór „Miś”, a III miejsce – Julia i Mikołaj Ćwiertnia z mamą i tatą, którzy napisali rymowankę „Wesoły Miś”. Miłą niespodziankę sprawiła nam p. Janina Piekarska, prababcia Gabrysi Grzęby, która przesłała nam swój wiersz pt. ”Misiaczek”. Misiaczek W sklepie z zabawkami laleczki mieszkały W pięknych sukieneczkach, oczkami mrugały Były nawet takie, co mama mówiły I takie też były co same chodziły Z małego misia lale się śmiały, Że taki rudy, że taki mały Misiaczek smutny w kąciku siedział Było mu przykro, nic nie powiedział Gdy drzwi skrzypnęły raz, drugi, trzeci, Miś się uśmiechnął, bo weszły dzieci W sklepiku zaraz gwarno się zrobiło Każde z dzieci sobie zabawkę kupiło Jedna dziewczynka misiaczka wybrała Mocno go tuliła, bardzo pokochała A dumne lale się oburzyły, Że przecież one piękniejsze były. Widzicie lale, tak zawsze bywa- Nie dumny, lecz miły serca zdobywa. Wszystkie utwory młodych i trochę młodszych poetów zostały zgromadzone w ”Książeczce Misiowych rymowanek”, którą polecamy do przeczytania na mniej słoneczne dni!

2013-10-30

Wczoraj, 28.10.2013 odbyła się w naszej szkole Gala Laureatów konkursu „ Z pamiętnika misjonarza…”, którą uświetnił swoją obecnością ksiądz Benjamin Bahashi SAC z Demokratycznej Republiki Konga. Jury, w składzie: – Pani Maria Filek /Przewodnicząca/, Ks. Jacek Jezierski SAC, Pani Ewa Majcherczyk, po trudnych obradach (na konkurs nadesłano ok. 70 prac plastycznych z różnych szkół gminy Wadowice) ogłosiło wyniki, a sponsorzy hojną ręką rozdali nagrody. Ze Szkoły na Kopcu nagrodzono:Sandrę Sitarz – III miejsce, Konrada Wojewodzica- III miejsce, Franciszka Jurkowskiego – IV miejsce, Nadię Chraplę IV miejsce. Jury przyznało także dwie nagrody specjalne, które otrzymali: Antoni Kowalski, Mateusz Pamuła. Wszystkim małym artystom serdecznie gratulujemy, a rodziców zapraszamy do obejrzenia ekspozycji prac, która znajduje się w Auli. Ekspozycję można obejrzeć w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00