2019/2020     2018/2019     2017/2018     2016/2017     2015/2016     2014/2015     2013/2014

Wyposażenie piórnika dla klasy I: • Pióro ze stalówką (na naboje atramentowe) • 2 ołówki • Gumka • Kredki ołówkowe 12 kol. • Nożyczki z zaokrąglonymi końcami • Temperówka • Linijka • Pisaki (min. 6 kolorów) • Zapasowe naboje • 2 teczki z gumką A4 STRÓJ GIMNASTYCZNY: • Biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki (podpisane na metce) • Worek na strój z tkaniny (podpisany) Pozostałe rzeczy z wyprawki zgodnie z ustaleniami na czerwcowym zebraniu

2014-08-18

Serdecznie zapraszamy do odbioru zamówionych mundurków. Można je odbierać we furcie klasztornej od 19 sierpnia 2014 r. Jeżeli zdarzyła się taka sytuacja, że nie uiszczono opłaty za strój szkolny to proszę już nie wpłacać na konto producenta lecz zapłacić gotówką we furcie. Do odbioru mundurków zapłaconych po 15 lipca potrzebny jest dowód wpłaty.

Było pięknie. Na początku trochę zimno, ale w końcu zza chmur wyjrzało słońce. Zaczęliśmy od meczu mecz piłki nożnej /tatusiom pomogli znajomi, przyjaciele i nowicjusze/. Potem w auli obejrzeliśmy bajkę higieniczną „Królewna Śnieżka” przygotowaną przez rodziców i występy uczniów – pokaz talentów. W między czasie można było rozgrzać się kawą i zjeść domowe /przygotowane przez mamy/ wypieki. Były też lody, a największą atrakcją kulinarną była chyba wata cukrowa z użyczonej nam maszyny. Każde dziecko mogło wziąć udział w loterii /bezpłatnej/ i sprawdzić swoje szczęście. A nagród nie brakowało dzięki zabiegom rodziców i hojności sponsorów. Emocje wzbudziły rodzinne zawody i konkurs strzelania na bramkę dla dzieci. Ostatnim elementem festynu było ognisko i tradycyjny /już/ kopiecki bigos i kiełbaski na ognisko serwowane przez nowicjuszy. To tylko zwięzła relacja, która nie jest w stanie przekazać w pełni świetnej zabawy dorosłych i dzieci.

We wtorek 20 czerwca ruszyliśmy na wycieczkę do Ustronia, do Parku Leśnych Niespodzianek. Najpierw po drodze - zdobywając kolejne punkty do turystycznej odznaki im.Jana Pawła II - odwiedziliśmy w Kętach Siostry Zmartwychwstanki i posłuchaliśmy o Założycielce bł. Celinie Borzęckiej. W Parku Leśnych Niespodzianek przywitały nas sarny, przechadzające się i jedzące z ręki. Szczególnym przeżyciem były loty ptaków drapieżnych. Z amerykańskim orłem Reganem /wcześniej dał popis swoich umiejętności/ zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Były spacery wśród zwierząt i ptaków, ścieżka edukacyjna, muzeum przyrodnicze, a na koniec plac zabaw i sklep z pamiątkami. Wracaliśmy pełni wrażeń i pamiątkowych orłów w naszych plecakach.

2014-06-14

Nasz Dzień Dziecka w tym roku był niezwykły. Po Mszy św. o g.16.00 spotkaliśmy się w auli by obejrzeć bajkę przygotowaną przez rodziców. Bardzo się postarali. Były piękne dekoracje, stroje i i ich aktorska gra. Królewna Śnieżka i krasnoludki przekonali nas do higienicznego życia i poczęstowali na koniec owocami. Potem udaliśmy się na plac zabaw, który został uroczyście otwarty.

10 maja ( sobota) 2014 r., zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ruszyliśmy na górski szlak /choć godzinę przed zbiórką niebo zakrywały chmury i padał deszcz/. Wędrówkę rozpoczęliśmy w Tarnawie Górnej. Leśnym duktem dotarliśmy do czerwonego szlaku, a potem na Leskowiec. Po zasłużonym odpoczynku przy schronisku na Groniu Jana Pawła II, wróciliśmy szlakiem niebieskim. Byliśmy bardzo dzielni /to ulubione określenie p.Dyrektor:-))/. Największe pochwały należą się najmłodszym. A Panu Bogu wielkie dzięki za piękną pogodę.

Zachęcamy do zdobywania Krajoznawczej Odznaki im. Jana Pawła II. Papież Jan Paweł II wzywał do wychowania w pełni człowieczeństwa; odznaka ma zachęcać do pożytecznego spędzania wolnego czasu, które ubogaci człowieka zarówno w jego sferze fizycznej, jak i duchowej. Szczegółowe Informacje dostępne są na stronie http://jaslo.pttk.pl/odznaki/im_jp_2.html oraz ma gazetce szkolnej na korytarzu. Pierwsze punkty zdobywamy już podczas wyprawy na Leskowiec w sobotę 10 maja 2014 r.

2014-05-02

1 kwietnia wybraliśmy się do teatru lalek „Banialuka” na spektakl "Koziołek Matołek". Bajka była cudna! Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły i już nie możemy się doczekać następnego wyjazdu!

W poniedziałek 7 kwietnia uczniowie z trzech katolickich szkół /w Brzezince, Barwałdzie Dolnym i z Kopca/ recytowali w naszej auli wiersze. Obok tych o bł. Janie Pawle II, trzeba było przygotować jeszcze jeden wiersz na inny temat. Wszystkim podobały się występy, a jury w składzie: p. Marta Bizoń, p. Danuta Gancarczyk i ks.Jacek Jezierski SAC orzekło kto zwyciężył w konkursie. Przy okazji można było też obejrzeć wystawę /jest ona na stałe na Kopcu/ darów, które otrzymał papież Jan Paweł II. Nie zabrakło też drożdżówek, które upiekły nasze panie w kuchni.

10 maja (sobota) planujemy Rajd na Leskowiec, na który zaprosiliśmy także dzieci (z rodzicami), które od września tego roku rozpoczną naukę w naszej szkole. Bardzo liczymy na Waszą obecność. Będzie to dobry moment na integrację społeczności szkolnej. Szczegóły wycieczki zostaną podane niebawem. Przypominamy o konieczności przymierzenia mundurków. Najlepiej przyjść z dzieckiem rano ok. godz. 10.00 lub po południu ok. 13.00. Na gazetce szkolnej została umieszczona lista, na której są informacje od rodziców, którzy chcą wymienić lub odsprzedać mundurki.