Żegnamy założyciela Stowarzyszenia Klub Szkół Westerplatte - śp. Adama Szatkowskiego

Żegnamy założyciela Stowarzyszenia Klub Szkół Westerplatte  - śp. Adama Szatkowskiego

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Adama Szatkowskiego, wieloletniego prezesa ogólnopolskiego Stowarzyszenia Klub Szkół Westerplatte.

Pana Adama poznaliśmy w 2019 r, kiedy wstąpiliśmy w szeregi klubu z racji nadania szkole imienia ks. Leona Bemke

Za swą działalność Śp.  P. Adam był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał m.in. Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi, medal Komisji Edukacji Narodowej, medal „Pro Patria” Prezesa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz odznakę Honoris Gratia prezydenta miasta Krakowa. Został także wyróżniony tytułami: Honorowego Obywatela Gminy Resko oraz Zasłużonego dla Powiatu Łobeskiego.

Przede wszystkim jednak Adam Szatkowski był niezwykle serdecznym i otwartym człowiekiem, cieszącym się sympatią i przyjaźnią wielu osób oraz środowisk.

Rodzinie oraz bliskim zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia i słowa wsparcia w tych trudnych chwilach.