2019-03-12

Zaproszenie na wykład dla Rodziców i teatrzyk dla dzieci 20.3.2019

Serdecznie zapraszamy na cykl wykładów, które zostały przygotowane z myślą o rodzicach, pragnących podnieść swoje kompetencje wychowawcze. Wykłady poprowadzi Janusz Wardak, jak sam mówi o sobie - od 24 lat szczęśliwy mąż i ojciec dziesięciorga dzieci w wieku od 3 do 22 lat. Jest jednym z założycieli Akademii Familijnej i stałym gościem audycji „Wychowywać, ale jak?” w Radiu Warszawa. To także kilkuletni dyrektor szkoły dla chłopców „Żagle” Stowarzyszenia „Sternik”, a aktualnie trener i niezależny doradca edukacyjny. Na wykłady zapraszamy według następującego harmonogramu:

20 marca godz. 17.00 (Aula) : "Smartfon, tablet, komputer – pomoc czy przeszkoda w rozwoju dziecka"

10 kwietnia godz. 17.00 (Aula) : "Nieobecni ojcowie, nadopiekuńcze matki – mity czy rzeczywistość?"

29 maja godz.17.00 (Aula) "Jak uprościć życie rodzica i być bardziej skutecznym?"

Cykl spotkań zaplanowano w ten sposób, aby w czasie ich trwania zapewnić opiekę i dobrą zabawę dla dzieci. Do współpracy został zaproszony Teatr "Bajkowe Skarbki Śląska" ze Zwonowic koło Rybnika, który przygotował następujący program przedstawień:

20.03.2019 r. godz. 17.00 "Pan Gaweł i jego pies"

10.04.2019 r. godz. 17.00 "Gospodarz i Juroszek"

29.05.2019 r. godz. 17.00 "W piekarni mistrza Bartłomieja"

Opis bajki na 20.03.2019

Wesoły pan Gaweł i jego nieodłączny przyjaciel - pies Azorek żyją sobie w swym małym mieszkaniu. Któregoś dnia jednak muszą się przeprowadzić. Przyjaciele ruszają w drogę. Pan Gaweł wraz ze swym psem wędrują po świecie w poszukiwaniu przyjaznego miejsca do zamieszkania. Po drodze spotykają ich ciekawe przygody. Napotykają także ludzi i zwierzęta, którym trzeba pomóc i warto się zaprzyjaźnić. Okazuje się, że prawdziwych przyjaciół można znaleźć nawet w nieoczekiwanych miejscach.
Bajka uczy zrozumienia i akceptacji wobec innych, kładzie nacisk na współpracę i przyjazne nastawienie do świata. Poruszono także problematykę odpowiedzialności w kontaktach ze zwierzętami domowymi i opieki nad nimi.

Koszty w postaci wynagrodzenia dla prelegenta i opłaty za teatrzyk ponosi w całości szkoła, dla dzieci i rodziców te zajęcia są bezpłatne!