2019-04-05

Zaproszenie na wykład dla Rodziców i teatrzyk dla dzieci 10.4.2019

Serdecznie zapraszamy na drugi wykład z cyklu spotkań , które zostały przygotowane z myślą o rodzicach, pragnących podnieść swoje kompetencje wychowawcze.

10 kwietnia godz. 17.00 (Aula) : "Nieobecni ojcowie, nadopiekuńcze matki – mity czy rzeczywistość?"

W czasie trwania spotkania pragniemy  zapewnić opiekę i dobrą zabawę dla dzieci. Do współpracy został zaproszony Teatr "Bajkowe Skarbki Śląska" ze Zwonowic koło Rybnika, który przygotował następujące przedstawienie: "O Skarbniku z głębokiej kopalni”

Opis bajki na 10.04.2019

Przedstawienie oparte na motywach opowiadań o Skarbniku – strażniku kopalń. Biedny górnik Zeflik codziennie wyrusza do pracy w kopalni. Pewnego razu w ślad za nim rusza dzielna i dobra Karolinka. Dziewczyna w kopalnianych chodnikach spotyka tajemniczego Skarbnika. Tymczasem o podziemnych skarbach dowiaduje się próżna i chciwa Baronowa...

Przedstawienie ukazuje wartość codziennej ciężkiej pracy oraz przekonuje, że prawdziwe piękno tkwi we wnętrzu człowieka.