2013-09-01

Otwarcie szkoły
Administrator

Najpierw modliliśmy się na Mszy św. przy ołtarzu w naszym parku. Przewodniczył ks. Infułat Jakub Gil, ale nie zabrakło Księży Dziekanów z Wadowic, Księdza Proboszcza z Kleczy, Księdza Dyrektora z Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krakowie-Nowej Hucie prowadzonej przez Pallotynów.

Szczególnymi gośćmi byli absolwenci Collegium Marianum /dwóch księży, brat zakonny i kilku panów/ z najstarszym panem Tadeuszem, który zdawał maturę na Kopcu w 1939 roku. Nie brakło też władz gminnych z Panią Burmistrz i oświatowych z Panią Kierownik Delegatury Kuratorium.
Ale najważniejszymi osobami były dzieci, które będą się tutaj uczyć, i rodzice, którzy nam zaufali. Niestety, nie dojechał do nas Ksiądz Prowincjał, przełożony Pallotynów, bo zdarzył mu się po drodze – na szczęście niegroźny – wypadek. Pogoda była wspaniała. Po Mszy św. zrobiliśmy wspólne zdjęcie.
A potem… przeszliśmy do klasztoru, by przeciąć wstęgę i otworzyć szkołę.

Zobacz podobne