2019-09-12

Akcja charytatywna KREDKOBRANIE

Nasza szkoła bierze udział w akcji charytatywnej KREDKOBRANIE, która organizowana jest przez Fundację Ignatianum. Dzieci i młodzież o polskich korzeniach, mieszkające na terenie dawnych Kresów potrzebują naszej pomocy w postaci przyborów szkolnych, materiałów plastycznych i nowych egzemplarzy lektur szkolnych. Kredkobranie ma być odpowiedzią na te potrzeby, a równocześnie ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc. Pragniemy aby w tym symbolicznym roku także na twarzach naszych najmłodszych kresowych Rodaków pojawił się uśmiech. Materiały zbieramy w klasach, w sekretariacie lub bezpośrednio do pana Jacka Wojewodzica do 27 września (piątek) - do 30.09 trzeba dostarczyć wszystko do Krakowa :) Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu :)