2017/2018     2016/2017     2015/2016     2014/2015     2013/2014

27 listopada do naszej szkoły przybyli szczególni goście z Rzymu: Przełożony Generalny – ks. Jacob Nampudakam SAC, Vice-generał - ks.Adam Golec SAc, Radcy Generalni – ks. Gilberto Orsolin SAC i Marttin Manus SAC. W ramach wizytacji pallotyńskiego Domu na Kopcu spotkali się z nauczycielami i uczniami szkoły. Ksiądz Generał /pochodzący z Indii/ zaznaczył, że pallotyni w Indiach prowadzą wiele szkół. Wspólnie się też pomodliliśmy.

25 października obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Pluszowego Misia”. Wśród licznych atrakcji było przygotowanie „Misiowej pychotki” oraz tańce i pląsy z misiami. Rozstrzygnięto także konkurs na rodzinną rymowankę o pluszakach. Do oceny wierszyków poproszona została pani mgr Danuta Gancarczyk- polonistka z Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach i wieloletnia jurorka konkursu powiatowego„Talent”. I miejsce zdobył Mikołaj Włoch z tatą za wiersz „Szary Miś”, II miejsce Konrad Wojewodzic z rodziną za utwór „Miś”, a III miejsce – Julia i Mikołaj Ćwiertnia z mamą i tatą, którzy napisali rymowankę „Wesoły Miś”. Miłą niespodziankę sprawiła nam p. Janina Piekarska, prababcia Gabrysi Grzęby, która przesłała nam swój wiersz pt. ”Misiaczek”. Misiaczek W sklepie z zabawkami laleczki mieszkały W pięknych sukieneczkach, oczkami mrugały Były nawet takie, co mama mówiły I takie też były co same chodziły Z małego misia lale się śmiały, Że taki rudy, że taki mały Misiaczek smutny w kąciku siedział Było mu przykro, nic nie powiedział Gdy drzwi skrzypnęły raz, drugi, trzeci, Miś się uśmiechnął, bo weszły dzieci W sklepiku zaraz gwarno się zrobiło Każde z dzieci sobie zabawkę kupiło Jedna dziewczynka misiaczka wybrała Mocno go tuliła, bardzo pokochała A dumne lale się oburzyły, Że przecież one piękniejsze były. Widzicie lale, tak zawsze bywa- Nie dumny, lecz miły serca zdobywa. Wszystkie utwory młodych i trochę młodszych poetów zostały zgromadzone w ”Książeczce Misiowych rymowanek”, którą polecamy do przeczytania na mniej słoneczne dni!

2013-10-30

Wczoraj, 28.10.2013 odbyła się w naszej szkole Gala Laureatów konkursu „ Z pamiętnika misjonarza…”, którą uświetnił swoją obecnością ksiądz Benjamin Bahashi SAC z Demokratycznej Republiki Konga. Jury, w składzie: – Pani Maria Filek /Przewodnicząca/, Ks. Jacek Jezierski SAC, Pani Ewa Majcherczyk, po trudnych obradach (na konkurs nadesłano ok. 70 prac plastycznych z różnych szkół gminy Wadowice) ogłosiło wyniki, a sponsorzy hojną ręką rozdali nagrody. Ze Szkoły na Kopcu nagrodzono:Sandrę Sitarz – III miejsce, Konrada Wojewodzica- III miejsce, Franciszka Jurkowskiego – IV miejsce, Nadię Chraplę IV miejsce. Jury przyznało także dwie nagrody specjalne, które otrzymali: Antoni Kowalski, Mateusz Pamuła. Wszystkim małym artystom serdecznie gratulujemy, a rodziców zapraszamy do obejrzenia ekspozycji prac, która znajduje się w Auli. Ekspozycję można obejrzeć w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00

2013-10-22

Dziś zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym o bł. papieżu Janie Pawle II. Każdy z rodziców, nauczycieli i mieszkańców klasztoru na Kopcu miał szansę wybrać najlepsze prace. Do dyspozycji były trzy głosy - listki, które - według uznania - należało nakleić na dzieła. Wszystkie prace były piękne, ale najwyżej oceniono pięć. Jednak każdy otrzymał dyplom i stosowną nagrodę.

Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu serdecznie zaprasza uczniów wraz z opiekunami na Galę Laureatów Konkursu „Z pamiętnika misjonarza”, która odbędzie się 28.10.2013 r. o godz. 10.30 w Auli Księży Pallotynów na Kopcu

Trzeba przyznać, że trochę nam w ostatni czwartek to święto nie wyszło /deszcz i zimno/, choć były ziemniaki, dzieci, rodzice, nauczyciele i inni zainteresowani. Ognisko ustawiliśmy w auli /jak to dobrze, że kiedyś przy nim czuwali pasterze w czasie jasełek/. Zgodnie z zasadami ppoż obyło się bez otwartego ognia. Prawdziwe były ziemniaki, które obierali rodzice. W mieszanych podgrupach udało się ciekawie przyozdobić kilka bulw. No i były zabawy. A na koniec w refektarzu... zapiekane ziemniaki z solą i masełkiem /jak kto wolał/. W deszczowe dni nie ma to jak kuchnia i życzliwe panie kucharki.

W piątek spotkaliśmy się z leśnikami. Trochę nas przepytali, wręczyli pamiątki. No i opowiadali o lesie i pracy leśników. Podczas spaceru po naszym parku uświadomili nam jakie rosną u nas drzewa.

W poniedziałek 9 września odwiedził nas Pan Policjant z Powiatowej Komendy Policji w Wadowicach. Mogliśmy posłuchać i nauczyć się jak należy zachować się na drodze.

2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dla nas pierwszy w tych murach i w nowej szkole. O 8.00 zgromadziliśmy się w kościele, by prosić Pana Boga o potrzebne dary i błogosławieństwo na cały rok nauki i wychowania. Potem poszliśmy do auli, gdzie podczas krótkiej akademii pożegnaliśmy wakacje. Były pierwsze publiczne występy i gromkie oklaski zgromadzonych rodziców i bliskich. Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do wysiłku przy zdobywaniu wiedzy i różnych sprawności. Kto chciał został jeszcze w szkole.

2013-09-01

Najpierw modliliśmy się na Mszy św. przy ołtarzu w naszym parku. Przewodniczył ks. Infułat Jakub Gil, ale nie zabrakło Księży Dziekanów z Wadowic, Księdza Proboszcza z Kleczy, Księdza Dyrektora z Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krakowie-Nowej Hucie prowadzonej przez Pallotynów.

«  28 29 30 31  »