2017/2018     2016/2017     2015/2016     2014/2015     2013/2014

Zgodnie z założeniami programu „Owoce i warzywa w szkole” uczniowie otrzymają 22 porcje owocowo – warzywne, zatem niedługo dobiega on końca. Ponieważ uczniowie polubili zwyczaj zjadania owocowych przekąsek w ciągu dnia, po dyskusji z Radą Rodziców, postanowiliśmy kupować z sadu w Kopytówce, dostępne owoce sezonowe (jabłka w różnych odmianach, gruszki, czasem śliwki). Koszt (około 2,5 zł miesięcznie) będzie doliczany do ceny obiadu. Jeżeli ktoś z państwa jest przeciwny takiej propozycji, prosimy o kontakt w tej sprawie do sekretariatu szkoły.

2014-11-04

4 listopada uczennica klasy II Zosia Łazanowska będzie reprezentowała naszą szkołę w konkursie talentów. Zosia wystąpi w kategorii recytacja i zaprezentuje utwór Jana Brzechwy „Czapla i Żuraw” oraz fragment prozy Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Trzymamy mocno kciuki za Zosię!

Tak, jak wcześniej informowaliśmy, z przyczyn od nas niezależnych nie odbędzie się zaplanowane na 5 listopada spotkanie z p. Wandą Papugową. Pani profesor odwiedzi nas wiosną, a tymczasem proponujemy wykład o podobnej tematyce wychowawczej p. Barbary Woszczyny – psychologa, pedagoga, dyrektora Krakowskiego Ośrodka Terapii. Spotkanie odbędzie się 19 listopada o godzinie 16.30

Październik to miesiąc szczególny dla wadowiczan. W roku kanonizacji Papieża, w przededniu wspomnienia Świętego Jana Pawła II, tj.21 października odwiedziliśmy Muzeum „Dom Rodzinny Jana Pawła II”. Po obiedzie zapakowaliśmy się - każda klasa osobno - w busy i zjechaliśmy z naszego Kopca na rynek. Była piękna pogoda, dobre humory i super muzeum. Św. Janie Pawle módl się za nami!

Na piątek 3 października dla uczniów naszej szkoły zostały zaplanowane zajęcia przyrodnicze, mające na celu obserwację prac polowych wykonywanych jesienią. Samodzielnie zebrane ziemniaki upieczemy na wspólnym ognisku, które odbędzie się we środę (tj. 8 października) w godzinach 15.00 – 17.00 podczas święta pieczonego ziemniaka, na które już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych członków rodziny. Mamy nadzieję na wspólną zabawę i kartoflane szaleństwo! Bardzo prosimy, aby w piątek zadbać o odpowiednie ubranie dla dzieci

6 października (tj. poniedziałek) odbędą się w oddziale przedszkolnym przesiewowe badania logopedyczne. Dzieci będą badane indywidualnie i w miarę potrzeb zostanie ustalona terapia. Potrzebna jest zgoda Rodziców na przeprowadzenie badania u dziecka.

Zgodnie z wcześniejszym rozporządzeniem, w bieżącym roku szkolnym, rozpoczynamy pracę z dziennikiem elektronicznym. Dostęp do dziennika jest w naszej szkole dla Rodziców i dzieci całkowicie bezpłatny. Aby korzystać z możliwości, jakie daje ten produkt, należy w pierwszej kolejności podać wychowawcy dane adresowe do skrzynek mailowych. Podajemy konto Rodziców (jeżeli sytuacja domowa dziecka tego wymaga, to osobno dla Taty i osobno dla Mamy) oraz adres mailowy, którym posługiwać się będzie dziecko – inny niż Rodziców. Jeżeli potrzebna będzie pomoc w zakładaniu skrzynek mailowych, to radą służy p. Katarzyna Kowalczyk – sekretarz szkoły, osobiście godzinach swojej pracy, tj. od 13.00 do 16.00 lub w innych godzinach - telefonicznie (pod numerem 693 54 07 35) O dalszych sposobach postępowania, tj. o logowaniu się do systemu, poinformujemy Państwa niebawem.